Моніторинг якості освіти

Моніторинг готовності дітей старших груп

до навчання у школі

2023-2024 навчальний рік

Впродовж 2022-2023 навчального року діти, які мали мовленнєві вади шостого року життя, були охоплені корекційною логопедичною роботою в спеціальній  групі компенсуючого типу   в кількості 18 дітей .

До  навчання у школі   зі старшої  логопедичної груп  вибуло 13 дітей  - з хорошою мовою, 5 дітей –до школи не йде. Робота з ними буде продовжена в наступному навчальному році.

Психологічна готовність до шкільного навчання є комплексною характеристикою дитини, у якій відібраний розвиток психічних якостей , які найбільше сприяють нормальному входження в шкільне життя і формуванню навчальної діяльності. Вони певним чином групуються і розглядаються як складові, або компоненти психологічної готовності до школи. Основними  складовими психологічної готовності до школи є мотиваційна, емоційно-вольова, інтелектуальна (розумова), та  соціально-психологічна готовність ( готовність до взаємодії та спілкування з педагогом та однолітками).

Психологічна готовність – це  такий рівень психічного розвитку дитини, який створювати умови для успішного опанування навчальної діяльності.

В 2022 – 2023 навчальному році планомірно проводилась діагностика до школи дітей старшого дошкільного віку. Було одстежено 39 дитини старшого дошкільного віку. Отримано такі результати:

Старша група № 7.

Обстежено 100 % (21 дитину). 76,19% (15 дітей) виявили достатній рівень готовності до навчання в школі. 23,81% (5 дітей) низький рівень готовності до навчання в школі. До школи не йде 5 дитини.

Старша логопедична група № 6.

ООбстежено100 % (18 дітей).  77,78% (14 дітей) виявили достатній рівень готовності до навчання в школі. 22,22% (4 дитини) виявили низький рівень готовності до шкільного навчання. До школи не іде 5 дітей.