Наш дитячий садок

«У кожній дитині сонце. Дайте йому світити». Ці слова — кредо роботи трудового колективу   дошкільного навчального закладу № 15 «Зірочка», який розпочав свою діяльність 25  грудня  1965 року. За 57 років  зі стін садочка вийшли  3600  дошкільнят.

ДНЗ є закладом комбінованого типу. В ньому укомплектовано 7 вікових груп дітей, одна з яких - група для дітей раннього віку, дві групи логопедичні - для дітей з вадами мови. Зараз садочок відвідують 195 дітей. Колектив садочка різновіковий, є педагоги більш досвідчені і зовсім молоді, що надає можливість навчатися та ділитися досвідом роботи.

У кожного педагогічного колективу свій індивідуальний шлях, а кінцева мета єдина – створення оптимальних умов для перебування дітей дошкільного віку в закладі.
Тому в  своїй повсякденній роботі колектив «
Зірочки» прагне перетворити садочок на дім для дітей з певними традиціями, звичаями та високим рівнем культури. Дім, в якому чекають на дитину і люблять її, де основний стиль взаємостосунків – співробітництво і співтворчість, а не управління і підлеглість.

Важливим чинником, який  забезпечує високу ефективність в роботі з дітьми, є створення розвивального предметно-ігрового середовища, підпорядкованого інтересам дитини. Кожна групова кімната має затишний, домашній дизайн, комфортні інтер’єри, багатий і цікавий зміст предметного середовища, яке відповідає віку дітей.

Колектив садочка працює за   програмою  "Дитина".  Суть   програми – в особистісно-орієнтованому навчанні, де акцент робиться на індивідуальності кожної дитини, демократичному вихованні, самостійності, критичності мислення. Як наслідок – діти здатні дати собі об’єктивну оцінку, не будуть принижуватися, але й не дозволять собі поводитися зверхньо. Малюки ростуть відповідальними та самостійними, хочуть постійно пізнавати щось нове. Крім того, у них добре розвинена логіка та дрібна моторика рук. Знання даються через практичні дії, гру. Вихователі та психологи проводять різні тести через ігри, заняття, щоб зрозуміти, що дитина знає, а що ще слід підтягнути.  .
          Для художньо-естетичного розвитку дітей у закладі також створені всі умови. Дітки мають доступ до всіх матеріалів: олівці, пензлі, альбоми, пластилін лежать у полі зору вихованця. кожен день і в усіх центрах діяльності все це лежить на рівні поля зору дитини. Така методика дозволяє розвиватися, проявляти ініціативу (адже можна малювати, ліпити коли є бажання і натхнення, а не за розкладом), самовиражатися, робить дитину більш адаптованою до життя у соціумі.
              З
  метою взаємодії  ДНЗ та сім»ї в усіх вікових групах  є інформаційні матеріали у  куточках для батьків, що сприяє їх залученню   до навчально-виховного процесу.